Oswietlenie techniczne
0

Lampy techniczne – funkcjonalność i estetyka cz. 1

Projektując system oświetleniowy w domu, pomieszczeniach biurowych oraz użytkowych, trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów. Zastanawiając się nad wyborem lamp do wnętrz domowych, często kierujemy się głównie względami estetycznymi – chcemy dopasować

artykuły oświetleniowe do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Jednak równie ważna jest funkcjonalność lamp i kinkietów, dzięki którym chcemy osiągnąć po pierwsze – komfortowe i przyjazne dla użytkowników warunki, a po drugie – spójny efekt dekoracyjny, harmonizujący z wystrojem danego wnętrza.

 

Nowoczesne akcesoria oświetleniowe

Idąc tym tropem, projektanci starają się, by oświetlenie techniczne pozwalało na osiągnięcie wyżej wymienionych rezultatów, tj. łączyło pragmatyzm z estetyką. Nowoczesne lampy specjalistyczne czy oczka halogenowe to nie tylko praktyczne dodatki, które maja po prostu nie rzucać się w oczy i dawać przyjazne światło, rozpraszane pod odpowiednim kątem, ale także elementy stanowiące kompozycję dekoracyjną.

W celu stworzenia systemu oświetleniowego do pomieszczenia użytkowego czy też reprezentacyjnego, należy dobrać odpowiednią ilość oczek, plafonów czy reflektorków. W przypadku tradycyjnych lamp wiszących wystarczało zamontowanie jednego źródła światła. W tym wypadku, jeśli chcemy osiągnąć efekt przyjaznego, równomiernego oświetlenia, trzeba odpowiednio rozmieścić oczka ledowe czy halogeny podwieszane, dzięki czemu uzyskamy w pełni zadowalający rezultat.

Tego typu nowoczesne artykuły do oświetlania pomieszczeń mają jeszcze tę zaletę, że są energooszczędne oraz przyjazne środowisku. Dzięki ulepszonym rozwiązaniom projektowanym, dają miły efekt, komfortowy dla naszych oczu.

Lampo Maniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *