technoline azzardo
2

Jak za pomocą światła powiększyć niewielki salon?

Jakie oświetlenie powiększy pokój?

Efekty jakie można stworzyć za pomocą światła są często bardzo zaskakujące. Dobrze dobrane lampy, mogą często nam pomóc w powiększeniu wnętrza a właściwie w sztucznym powiększeniu wnętrz. Można stworzyć zatem niesamowite złudzenie optyczne i znacznie powiększając metraż pokoju czy kuchni i oszukać ludzki wzrok. Ogólnie dostępne w sklepach nowoczesne lampy i technologie led w połączeniu z modnym stylem, dają nam dużo możliwości, i bez problemu możemy stworzymy taki efekt u siebie w domu.

 Lampy podwieszane pod sufit przychodzą nam z pomocą!

W przypadku małego pomieszczenia, na pewno optycznie zyska ono na rozmiarach, jeśli zastosujemy lampę wiszącą z żarówką o szerokim kącie świecenia. Możemy tego dokonać poprzez światło padające bezpośrednio z lampy podwieszanej pod sufit. Efekt szerokokątnej lampy spowoduje, że nasze ściany będą wydawać się wyższe – optycznie uzyskany efekt je wydłuży. Idealne zastosowanie tu będą miały lampy techniczne, LED-owe oraz kinkiety przymocowane w kilku miejscach na ścianie. Dobrym rozwiązaniem będzie też podświetlenie w takim pomieszczeniu półek, wnęk i obrazów.

Lampy z regulowaną długością

Wybierając lampę do małego salonu należy pamiętać, żeby głównie wybierać lampy z przezroczystego szkła, aby uniknąć często pojawiającego się w małych pomieszczeniach efektu przytłoczenia. Lekkości dodają także jasne, delikatne abażury i smukłe, stojące lampy. Wybierając żyrandole dobrze jest wybrać, lampy z regulowaną długością. Często to one głównie skupiają wzrok, przez co mają duży wpływ na to jak widz odbiera rozkład światła w salonie.

Oświetlenie punktowe w sufitach podwieszanych

Lampy punktowe mają tutaj bardzo duże znaczenie, najlepiej rozmieścić je równolegle w jednej linii (rzędzie). Są one bardzo praktyczne w zastosowaniu. Oprócz walorów estetycznych i ekonomiki ich stosowania, w tym wypadku ważne jest to, że dyskretne światło padające z nich pogłębia przestrzeń. Wybierając różne rodzaje oświetlenia jednocześnie możemy oddzielić poszczególne miejsca we wnętrzu oddzielając różne sfery. Dzięki temu jesteśmy w stanie znów oszukać swój wzrok.

Doświetlenie pomieszczeń

Światło punktowe ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Nie tylko duże okna, czy często stosowane do tego dobrze rozmieszczone lustra, ale w głównej mierze sztuczne oświetlenie. Dzieje się tak dlatego, że to my sami mamy wpływ i możemy sobie dowolnie ustawić jego natężenie i wybrać miejsca, gdzie będzie padało. Dlatego przy wyborze oświetlenia zawsze należy brać pod uwagę to, co należy uwydatnić w danym pomieszczeniu, a co sprytnie ukryć.

Lampo Maniak

2 Comments

  1. Bardzo ciekawy i pomocny artykuł, teraz bez problemu poradzę sobie z oświetleniem swojego mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *